Czy warto samodzielnie naprawić silnik?
Auto skup Warszawa

Czy warto samodzielnie naprawić silnik?
Samodzielna naprawa silników samochodowych jest bardziej opałacalna od zlecenia tego zewnetrznej firmie lub osobie. Wiele osób decyduje się naprawiać je na własną rekę, wymaga to sporo wiedzy i to zajecie strasznie czasochłonne. Pamiętaj jednak, że jeśli nie czujesz się na siłach naprawy nie podejmuj się tego. Są firmy które skupują uszkodzone samochody takie jak my zgłoś się do nas, a wyślemy ci godną oferte za Twoje uszkodzone auto.

  • Jak uniknąć błędów podczas samodzielnej naprawy silnika?
    Jeśli zdecydujemy się na naprawe silnika warto pamietać, że nie musi być ona kompleksowa. Wiele podzespołow może byc sprawne i nie wymagać ingerencji człowieka.
    Należy pamietać, że każdy element silnika jest naprawiany inaczej.
  • Naprawe osprzętu zalecamy zlecić innej firmie, która udzieli gwarancji
  • Jesli chodzi o remont głowy i układu korbowo-tłokowego, można wykonać naprawe samodzielnie, kupując i wymieniając poszczególne części zachowując przy tym starannosć i czystość. Także trzeba pamiętać, że spasowanie wielu elementów musi być idealne. Przykręcanie głowy musi odbyć się z odpowiednim momentem, do którego jest potrzebny specjalistyczny klucz.
  • Niektóre z zużytych części należy poddać obróbce mechanicznej np. głowica po zagotowaniu samochodu potrafi wydmuchać uszczelke i jej powierzchnia staje się krzywa, przez co silnik będzie dymił, nierówno pracował i szybko zacznie narastać temperatura.
  • Głowice zawsze po zdjęciu powinno poddać się zabiegowi planowania. Jest to obróbka mechaniczna polegająca na szlifowaniu jej powierzchni przez precyzyjną maszyne.

Wiele osób zakłada, że naprawa silników wiąże się z koniecznością wymiany prawie wszystkiego. Nie zawsze tak jest, ale też nie wolno szukać drogi na skróty i warto wymienić uszczelki czy oringi które kosztują pare zł.

O czym warto pamiętać?

Remont silnika głównie bazuje na detalach, które często decydują o poprawnej jego naprawie. I tak, zaczynając od głowicy należy pamiętać, że powinno się ją odkręcać stopniowo, raz z lewej raz z prawej, po trochu by nie doprowadzić do odkształceń, które mogą powstać z napreżeń. Pratycznie każda głowica zdemontowana z auta po wielu latach jej uzytkowania podlega naprawie profejsonalnej, czyli zaleca się oddać ją do profesjonalistów. Nie jest to kosztowane, a wręcz wymagane do poprawnej pracy silnika i istotne podczas jego remontu.

Remont silnika i czystość?

Naprawa silników podczas montowania nowych części powinna odbywać się w szczególnej czystości. Mała nieuwaga drobny opiłek może wpaść pod panewke i zniszczyć jej delikatną powłoke, co skutuje uszkodzeniem nowo złożonego silnika i ponowną naprawą. Warto też pamiętać o nowych śrubkach czy nakrętkach przy głowicy czy korbowodach. Szpilki głowicy, w niektorych modelach są jednorazowe i z czasem pod siła naprężeń silnika potrafią się wyciągać i nie trzymają potrzebnych norm producenta.

Co jeśli naprawa silnika jest zbyt droga lub nie dla Ciebie?

Pamiętaj o firmach oferujących skup aut. Nasza firma zajmuje się kupnem i sprzedażą samochodów osobowych i dostawczych oraz prowadzi skup aut w Warszawie i Łodzi od wielu lat. Zadzwoń lub wyslij nam oferte na maila napewno zostaniesz potraktowany z szacunkiem i zadbamy, żeby wszystkie formalności przebiegły zgodnie z sztuką. Dla nas nie jest straszny stan silnika lub jego uszkodzenia.

Skup aut Warszawa – Skup aut mazowieckie

Szybka sprzedaż auta za gotówkę to najlepszy sposób na pozbycie się starego, uszkodzonego lub powypadkowe auta. Dzięki nam skup aut Warszawa możecie bezproblemowo spieniężyć swoje auto. Jako profesjonalny skup aut nie wnikamy w przyczyny sprzedaży samochodu. Oferujemy jak najatrakcyjniejsze ceny, wyceniamy auto w ciągu 15 minut. Jesteśmy bezkonkurencyjni w całej Warszawie z cenami. W większości przypadkach nasza oferta jest najwyższa w porównaniu do innych skupów aut. Dodatkowym atutem jest to, że mamy przygotowane dokumenty przed przyjazdem, dzięki czemu zaoszczędzisz na swoim czasie. Najważniejsze jest to, że za każdy pojazd płacimy gotówką od ręki! Dla tego nasz skup aut Warszawa jest tak często polecany innym.

Kontakt telefoniczny lub mailowy

Podczas rozmowy telefonicznej wstępnie ustalimy wartość rynkową pojazdu, zadamy kilka ważnych pytań dotyczące twoje auta. Następnie przedstawimy wam naszą propozycję za skup auta. Możecie się Państwo skontaktować z nami pod numerem +48 531 305 163. Lub wypełnić formularz na naszej stronie kontaktowej!

Sprawdzenie auta na miejscu

Po wstępnym ustaleniu ceny jaką oferujemy za skup auta, umówimy się na dogodny termin spotkania, abyśmy mogli dokładnie wycenić twój samochód. Oczywiście zdarza się że cena którą podaliśmy na samym początku może być inna niż ta którą ustalimy podczas oględzin auta.

Finalizacja transakcji skupu auta

Po ustaleniu ceny i zgody na sprzedaż auta, wystawiamy wszystkie potrzebne dokumenty oraz wypłacamy należytą gotówkę za samochód. Dla czego warto nas wybrać? Jako nieliczni skupujemy auta za gotówkę, nie robimy przelewów. Dlatego pieniądze zawsze otrzymasz po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży

Skup samochodów Warszawa – Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty

Po pierwsze, czas, jest dla nas najważniejszy dla tego skróciliśmy wszystko do minimum. Po drugie bezpieczeństwo, każdy z naszych klientów ma w 100% pewności że nie zostanie oszukany, dla tego przygotowaliśmy dla Ciebie płatność gotówką, po podpisaniu umowy dostajesz gotówkę od razu. Po trzecie profesjonalizm i indywidualne podejście. Dzięki temu że podchodzimy do klienta indywidualnie jesteśmy unikalni, nie wyceniamy pojazdów ze względu na podstawowe informacje, a staramy się wyceniać pojazd na podstawie faktycznego stanu auta. Nasz skup aut Warszawa jest jednym z najbardziej znanych w Warszawie i okolicy.

Zapraszamy do skontaktowania się z nami!

Kompleksowy Auto Skup
Skup Samochodów Całych i Uszkodzonych Warszawa

Profesjonalna obsługa gwarantowana

Zadzwoń do nas już dziś